Jak mawiał klasyk: „natura nie znosi próżni”, dlatego ekipa rzeczoznawców motoryzacyjnych rozrasta się i rozwija zasięg świadczonych usług o stolicę. To kolejny krok na drodze do zapewnienia profesjonalnych usług nie tylko na rodzimym, zatorsko-oświęcimskim podwórku, ale także w centrum biznesowym kraju, czyli aglomeracji warszawskiej. Nowe horyzonty, nowe wyzwania oraz wiele pracy i problemów do rozwiązania – to wszystko czeka nas w najbliższej przyszłości. Zapytacie po co nam to? – Odpowiadamy: oczywiście po to, by realizować kolejne ekscytujące zlecenia, a także służyć radą w dziedzinie szeroko pojętej motoryzacji. Co z tego wyniknie i jak to będzie wyglądało w praktyce? Zapraszamy do lektury.

Kilka słów o dotychczasowej działalności

Pierwsze kroki w branży motoryzacyjnej stawialiśmy już w 2008 r., jednak firma w postaci wydzielonej jednostki rozpoczęła swoją oficjalną działalność w lipcu 2015 roku. Zamiłowanie do samochodów, warsztat, ręce ubrudzone smarem, zapach etyliny to rzeczy, które motywowały nas do działania i stały się pasją. Nabywanie nowych, bardziej zaawansowanych kompetencji, zbieranie doświadczenia oraz specjalizacja okazały się być kapitałem nie do przecenienia. A co więcej, dalszy rozwój wyznaczał kolejne kamienie milowe w karierze Moto-Rzeczoznawcy.

Pierwszym z nich była Politechnika Krakowska, gdzie pod okiem najlepszych inżynierów kształtowały się dobre nawyki, a wraz z nimi przychodziły nowa wiedza i umiejętności. Następny krok to konfrontacja z codzienną pracą w różnych warsztatach mechaniki samochodowej, w tym w ASO. Później przyszedł czas na nieco „wyższą szkołę jazdy”, a więc dziesiątki godzin spędzonych przy profesjonalnym tuningu pojazdów oraz modyfikowaniu oprogramowania sterowników samochodowych. Do tego kreatywne rozwiązywanie problemów i nowe spojrzenie na utarte schematy – słowem, żywioł dla każdego, kto żyje samochodami.

Ukoronowaniem zdobytej wiedzy, nabytych umiejętności i doświadczenia było uzyskanie licencji rzeczoznawcy motoryzacyjnego poprzez wpis na listę Ministra Infrastruktury, a także członkostwo w Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Samochodowych i Maszynowych oraz Biegłych POLEKSMOT. To wyjątkowe wyróżnienie i potwierdzenie, że oddanie się pasji może przynieść wiele satysfakcji z wykonywanej pracy, jak również pomóc wielu ludziom w sprawach związanych z motoryzacją.

Wypracowane prze lata kontakty umożliwiły nawiązanie współpracy z innymi fachowcami specjalizującymi się w określonych dziedzinach motoryzacji, dlatego jesteśmy w stanie pomóc praktycznie z każdym problemem, jaki może się pojawić przy zakupie, eksploatacji czy naprawie pojazdu. Świadomi słynnej sentencji, że kto się nie rozwija, ten się cofa, w 2022 roku postanowiliśmy rozszerzyć zasięg naszej działalności o kolejną lokalizację. Oprócz rodzinnego Zatora, otworzyliśmy drugie biuro – tym razem w stolicy.

Gdzie szukać Moto-Rzeczoznawcy w Warszawie?

Nasze nowe biuro mieści się w dzielnicy Wola (historyczny kwartał Mirów) przy ul. Żelaznej 59 w lokalu nr 203 na drugim piętrze. To nowocześnie urządzony biurowiec, który jest siedzibą mnóstwa firm usługowych z wielu branż. Sąsiedztwo ścisłego centrum oraz bliskość stacji metra „Rondo ONZ” (tylko 7 minut), a także przystanków tramwajowych i autobusowych sprawiają, że jest to miejsce dobrze usytuowane zarówno na komunikacyjnej, jak i biznesowej mapie Warszawy. Okazuje się, że otwarcie oddziału było dobrym pomysłem, ponieważ coraz więcej Klientów pochodzi z Mazowsza. W efekcie warszawski oddział wreszcie będzie dostępny dla tych, którzy potrzebują fachowego doradztwa motoryzacyjnego bliżej swojego miejsca zamieszkania. A co najlepsze duży rynek stołeczny jest pełny unikatowych pojazdów oraz prawdziwych perełek, które tylko czekają na odkrycie i sprawdzenie przez Moto-Rrzeczoznawcę.

Oferta usług rzeczoznawcy motoryzacyjnego w Warszawie

Szeroka paleta oferowanych usług przyciąga Klientów z coraz dalszych zakątków Polski. Zasięgnięcie opinii czy sprawdzenie pojazdu np. przed zakupem może zaoszczędzić niejednemu laikowi mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów. O ile Zator jest świetnie położony dla osób z aglomeracji krakowskiej oraz śląsko-zagłębiowskiej, o tyle nowe biuro w Warszawie pozwala realizować zlecenia dla Klientów ze stolicy i okolic. Jeśli chodzi o samą ofertę, to obejmuje ona profesjonalne usługi z zakresu szeroko pojętego doradztwa motoryzacyjnego oraz wykonywania niezbędnych opinii i ekspertyz.

Wyceny

Żadna transakcja nie może obyć się bez rzeczowej i rzetelnej wyceny, która przedstawi aktualną wartość naszego samochodu. A po co w ogóle wyceniać pojazd? Na przykład przy planowanej sprzedaży, w celu oszacowania kosztów naprawy czy podczas wyceny rzeczywistej szkody komunikacyjnej. Profesjonalne przeprowadzenie takiej procedury wymaga posiadania licencji, umiejętności i doświadczenia, ale również bazowania na branżowych katalogach oraz specjalistycznych programach jak Info-Ekspert, Audatex i Eurotax. Tak przygotowana wycena będzie mogła być uwzględniona przez:

 • towarzystwa ubezpieczeniowe;
 • Autoryzowane Stacje Obsługi (ASO) i warsztaty niezależne;
 • wydziały komunikacji i transportu w miastach i starostwach;
 • urzędy skarbowe oraz celne;
 • kancelarie prawne i komornicze;
 • komendy policji i inne służby;
 • organy sądownicze (sądy, prokuratury).

Jak widać wycena może być bardzo użytecznym i pomocnym narzędziem w załatwieniu wielu spraw, a zwłaszcza w ramach sprzedaży lub naprawy pojazdu. Co więcej, na wagę złota są także wystawione w ramach tej usługi dokumenty, które będą stanowić niepodważalny argument w instytucjach państwowych.

Ekspertyzy

Mechanik swoje wie, ale dopiero oko i doświadczenie licencjonowanego eksperta z branży motoryzacyjnej może wnieść rzetelną opinię o aktualnym stanie pojazdu z uwzględnieniem i skrupulatnym sprawdzeniem wszystkich kluczowych elementów i podzespołów. Obiektywna ocena stanu samochodu jest bezcenna, ponieważ ułatwia podjęcie decyzji o zakupie lub sprzedaży pojazdu oraz pomaga sprawdzić uczciwość sprzedającego lub jakość wykonanych prac naprawczych. W dobie fuszerek i bylejakości zlecenie ekspertyzy po naprawie czy nawet ustalenie pochodzenia samochodu daje gwarancję rzetelności i poznania stanu faktycznego. Dotyczy to również flot samochodowych wystawianych na sprzedaż (np. w formie przetargu) przez instytucje publiczne, gdzie przepisy wymagają wykonania ekspertyzy przez rzeczoznawcę motoryzacyjnego.

Co więcej, każda ekspertyza wiąże się z dokonaniem kompleksowych oględzin oraz przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji (fotograficznej i opisowej) z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych i etyki zawodowej. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku oceny stanu pojazdu po naprawach mechanicznych, blacharsko-lakierniczych oraz ustalenia prawdziwych numerów fabrycznych (np. VIN). Ponadto, zlecenie ekspertyzy obejmuje nie tylko samochody po zdarzeniach drogowych czy szkodach spowodowanych klęskami żywiołowymi – w ten sposób można też ocenić zużycie eksploatacyjne sprawnego pojazdu. Dodatkowo każda ekspertyza może zostać przedstawiona organom i służbom publicznym jako potwierdzenie lub dowód w danej sprawie.

Zaniżone odszkodowania OC/AC

To temat rzeka, o którym można dyskutować bez końca. Ileż razy słyszeliśmy o zaniżonych kwotach czy tzw. śmiesznych kwotach bezspornych, które miały niewiele wspólnego z realną wartością poniesionej szkody, czy nawet ordynarnych oszustwach. Dzięki oddaniu takiej sprawy w ręce Moto-Rzeczoznawcy Warszawa oraz współpracującej kancelarii prawnej, można uniknąć wielu nerwów i dochodzić swoich roszczeń w należnej wysokości lub starać się o wykonanie pełnowartościowej naprawy pojazdu, czyli zgodnej z technologią producenta oraz z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych.

Jeśli otrzymasz od towarzystwa ubezpieczeniowego zaniżone odszkodowanie, zleć tę sprawę nam. Wykonamy rzeczowy, a przede wszystkim profesjonalny kosztorys naprawy, który uwzględnia realne ceny oryginalnych części oraz stawki roboczogodzin warsztatu. Dzięki nam zyskasz argumenty w walce z nieuczciwymi firmami oraz otrzymasz możliwość znacznie wyższego odszkodowania.

Pojazdy zabytkowe

Z tych usług korzystają prawdziwi pasjonaci motoryzacji, którzy są w stanie zrobić wszystko, by spełnić marzenie o posiadaniu nietuzinkowego automobilu, czyli samochodu z duszą. Też uwielbiamy stare samochody na żółtych tablicach, ale żeby uzyskać takie blachy warto się dobrze przygotować. Nasza firma pomaga takim pasjonatom w rejestracji samochodu zabytkowego lub unikatowego poprzez wystawienie białej karty pojazdu oraz sporządzenie drobiazgowego opisu technicznego pojazdu.

Warto podkreślić, że status pojazdu zabytkowego to także szereg realnych korzyści, na które składają się:

 • brak wymogu okresowego badania technicznego pojazdu;
 • brak dostosowania auta do krajowych przepisów w przypadku importu z innych krajów (np. Japonia, USA);
 • korzystne stawki ubezpieczenia OC oraz opcja wykupu tylko na wybrane dni w roku;
 • możliwość przywrócenia pojazdu do ruchu, który wcześniej został zezłomowany, wyrejestrowany lub nie posiadał dokumentów.

Jako ciekawostkę należy podać informację, że samochód o statusie unikatu może jeździć na „białych tablicach”, a do tego zachować wyżej wymienione przywileje.

Porady motoryzacyjne

Nie wiesz, jak przerobić auto dostawcze albo autobus na kampera? A może wciąż masz wątpliwości, czy Twój pojazd, który sprowadziłeś z dalekiego kraju spełnia wymagania homologacyjne? Na te i inne pytania odpowie zaufany rzeczoznawca motoryzacyjny, który zawsze służy pomocą i dobrą radą ludziom takim jak Ty. Fachowa wiedza eksperta to klucz do zrozumienia skomplikowanych procedur oraz uniknięcia problemów w urzędach.

Dodatkowo możesz zlecić nam wykonanie szczegółowej diagnostyki pojazdu, który planujesz nabyć. Sprawdzimy stan mechaniczny, grubość powłoki lakierniczej, wykryjemy błędy w elektronice (mamy do tego sprawdzone narzędzie – komputer firmy GUTMANN) oraz sprawdzimy jego pochodzenie czy ukryte wady prawne. Dzięki wiedzy i doświadczeniu rzeczoznawcy motoryzacyjnego, możesz skutecznie dochodzić swoich praw przed ubezpieczycielem, nieuczciwym sprzedawcą czy „fachowcem”, który zawalił robotę.

Na koniec

Jeśli Twój pojazd został uszkodzony w wyniku wypadku lub kolizji albo zwyczajnie potrzebujesz uzyskać obiektywną opinię specjalisty, zanim dokonasz transakcji, skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. W ofercie znajdziesz bogaty wachlarz usług, dzięki którym spokojnie i bez nerwów załatwisz sprawy związane z dowolnym rodzajem pojazdu (osobówka, terenówka, kamper, bus, autobus, dostawczak, ciężarówka, ciągnik, pojazd specjalny, quad, motocykl, a nawet łódź czy… samolot). Czekamy na Ciebie w naszym nowym biurze Moto-Rzeczoznawcy w Warszawie przy Żelaznej 59 lok. 203.